Budownictwo!

Portal tematyczny

15
Dec

Sale weselne okolice Krakowa

Sale weselne okolice Krakowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Przyjęcie weselne to ważne wydarzenie, które musi pozostawić po sobie jedynie pozytywne wspomnienia. Warto je zaplanować w interesującym lokalu, w którym można wyśmienicie się bawić. Sala musi być odpowiednia pod względem wielkości, mieć miejsce na ustawienie ław i krzeseł i jednocześnie na tańce. Z pewnością jakość miejsca jest zasadnicza. Przybranie sali powinno być z uwagą zaplanowane, oświetlenie delikatne, ale odpowiednie do okazji. Sporo gości doceni subtelne dekoracje kwiatowe. W sąsiedztwie miejsca wesela musi znajdować się parking, na którym można zaparkować pojazd. Sala mogłaby mieć dodatkowe pomieszczenie, w którym można zmienić odzież, zostawić rzeczy, zregenerować się przez moment. Nie powinno się zamawiać za małej sali, dlatego że impreza nie będzie udana, a wesele to w przeważającej części taniec i muzyk. Jeżeli muzyka jest grana na żywo to koniecznie trzeba zorganizować przestrzeń dla zespołu muzycznego. W tym miejscu należy zorganizować dostęp do wody, ponieważ członkom zespołu czasami robi się sucho w gardle i potrzebują napić się wody.

Sala właściwie wentylowana

Sala nie powinna być niewentylowana. Najkorzystniejsza jest klimatyzacja. Jeśli klimatyzacji nie zamontowano to powinno się dać możliwość otwierania sali i wietrzenia jej. Sala odpowiednio przewietrzona to miejsce perfekcyjnie, zapewniające dobrą parkietowe szaleństwo. Jeżeli jest mało tlenu to ludzie niemiłosiernie się pocą, za szybko męczą i nie mają ochoty się bawić. Podłoga nie może być zbyt śliska, aby tańczący nie przewracali się. W sali powinno się także ułożyć ciekawe dekoracje – tak jak nadmienialiśmy powyżej – bynajmniej nie zbytnio dokuczliwe – między innymi bukiety lilii lepiej sobie darować. Zapach tych roślin jest zbyt zdecydowany jak również męczący. Nie sprawdzi się nigdy, będzie natomiast powodował, że zaproszeni szybko poczują się rozdrażnieni.

Położenie sali

Lokalizacja sali weselnej jest ważna – jeśli wokół lokalu z salą weselną jest park lub przestronny ogród to rodzina oraz przyjaciele mają możliwość wyjść, zaczerpnąć świeżego powietrza, spokojnie porozmawiać ze znajomymi. Gdy lokal położony jest przy głośnej ulicy to ludzie nie będą cieszyć się z takiej lokalizacji. W sali nie powinno się palić. W hotelu muszą znajdować się łazienki – warto aby więcej niż dwie. Przyjęcia weselne bywają liczne – na 50, 100 czy 200 osób. Takie przyjęcie okolicznościowe musi mieć należytą infrastrukturę oraz, a także zaplecze, w którym powstają dania lub są podgrzewane wcześniej zrobione dania. To zaplecze musi być należycie wietrzone, żeby opary z kuchni nie wchodziły na salę weselną. Potrzebna jest także szatnia, gdzie można zostawić rzeczy zaproszonych gości. Przydadzą się opakowania jednorazowe, żeby można ofiarować gościom na wynos jedzenie, które zostaje po przyjęciu.
Zatem właściwe rozplanowanie jest ogromnie ważne. Objętość sali, jej urządzenie i położenie to zasadnicze elementy dla powodzenia planu pod nazwą wesele.
źródło: Sale weselne okolice Krakowa


Comments are closed.